עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

הרגישות הגבוהה שבתרגום מסמכים משפטיים

10/05/2018 14:34
koltargum
תרגום משפטי

לאור הגלובליזציה המתפתחת בתחומי החיים השונים במסחר ובשווקים בינלאומיים, תקשורת עסקית, שיווקית, כלכלית ומשפטית בשפות של קהל היעד הינה הכרחית ומחייבת. התרגום מהווה את הגשר בין העסק לקהל היעד. ישראל לוקחת חלק בעולם הגלובאלי בהמון תחומים המחייבים העברת מסמכים בעלי תוקף משפטי ממדינה למדינה, בין חברות ועסקים וגם בין אנשים. לכן ישנה חשיבות רבה לתרגום משפטי מדויק כדי שהמסר יעבור בצורה הכי מובנת וברורה לצד השני. תרגום משפטי הינו רגיש במיוחד מאחר וטעות הכי קטנה יכולה לשנות את המעמד המשפטי של האדם/ העסק או כל דבר שעלול להוות משקל בקבלת החלטות וביצוע עסקאות ומערכות יחסים מכל סוג.

 

תרגום משפטי לשפה זרה או מקומית ממסמכים הכתובים בשפה אחרת מצריך ידע מקצועי. ניסוח מסמך כדאי שיהיה אמין ונאמן למקור. תרגום מסמכים משפטיים חייב להיערך באופן מדויק ויסודי והחשוב מכל הוא  שמהות המסמכים המתורגמים תהיה נאמנה למקור באופן מוחלט. כך לדוגמה בתרגום נוטריוני המהווה אסמכתא רשמית של מסמכים כמו: תעודות לידה, פטירה, צווי ירושה, תעודות נישואין או גירושין, מסמכי בעלות על נכסים ועוד. תרגום משפטי לא מדויק יכול לפגוע במשמעות של המסמך ובמעמדו כמסמך נאמן למקור ובעל תוקף רלוונטי.

 

מאחר ונושא התרגום המשפטי הינו בעל רגישות כל כך גדולה וחשובה, הרי שחברות התרגום העוסקות בתרגומים מסוג זה חייבים להיות בעלי הבנה מעמיקה, ידע וניסיון של הטקסט המשפטי. בתרגום המשפטי, חייב המתרגם להיות מומחה ברזי כתיבה משפטית ואין די בכך שידע את שפת היעד ברמה גבוהה, אלא גם ידע לתרגם מונחים מקצועיים. תרגום משפטי מחייב את המתרגם להיות בעל זיקה לתחום המשפט מכיוון שהטקסטים המתורגמים כמו גם טקסט המקור מופנים לאנשי חוק ומשפט, ערכאות משפטיות, עורכי דין וכדומה.

 

התרגום המשפטי נעשה במגוון נושאים כמו: תרגום פסקי דין, תרגום חוזים או תצהירים, תרגום פטנטים, סיכומים משפטיים, בקשות, תרגום תעודות, חוזים וכדומה. לכן יש חשיבות רבה לבחור בחברת תרגום בעלת הניסיון והידע המתאימים ביותר.

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: